"UGUL" w wersji "Prosty" to kompletne stanowisko do zabiegów rehabilitacyjnych. Pozwala terapeucie na wykonywanie kompleksowych ćwiczeń z pacjentem. Możliwość stosowania zawieszeń całkowitych, ćwiczeń czynnych w odciążeniu oraz czynnych z oporem i z zastosowaniem systemu bloczkowo-ciężarkowego.

 

Przeznaczony jest głównie do ćwiczeń czynnych w odciążeniu, a także ćwiczeń czynnych w odciążeniu z oporem, samowspomaganych oraz czynnych z oporem. Ćwiczenia tego typu mają szerokie zastosowanie w usprawnianiu ruchowym pacjentów po zabiegach chirurgicznych, schorzeniach ortopedycznych, neurologicznych i reumatoidalnych. Wskazaniem do ćwiczeń w „UGUL-u” są: zaniki i osłabienia siły mięśni, zmiany chorobowe powierzchni stawowych, ograniczenie zakresu ruchów w stawach oraz porażenia i niedowłady mięśni (wiotkie, spastyczne). Ponadto konstrukcja kabiny, wchodzącej w skład „UGUL”-a pozwala na tworzenie dodatkowych stanowisk rehabilitacyjnych przez dostawianie kolejnych segmentów oraz montaż różnego rodzaju urządzeń, stosowanych podczas usprawniania w przypadkach dysfunkcji narządu ruchu. Dotyczy to zarówno wyciągów, rotorów do ćwiczeń kończyn górnych i dolnych oraz innego sprzętu rehabilitacyjnego.
Uniwersalny Gabinet Usprawniania Leczniczego „UGUL” wykorzystywany jest w kinezyterapii na oddziałach szpitalnych, w przychodniach i gabinetach rehabilitacyjnych oraz w lecznictwie sanatoryjnym i uzdrowiskowym. Osprzęt do kabiny występuje w trzech wersjach w zależności od rodzaju i ilości elementów: podstawowy, standardowy i pełny. Dodatkowe wyposażenie może stanowić urządzenie do wyciągu za podudzie UP-01 ( wyciąg Perschl’a.).
Prowadzimy doradztwo i pomoc w adaptacjach stanowisk rehabilitacyjnych, zarówno kompleksowych jak i w warunkach domowych.

W skład wchodzą:

  • kabina WSC - 4
  • stół SRL - 03
  • bez regulacji wysokości
  • osprzęt w wersji standard

Zalety:

  • kompletne stanowisko do zabiegów rehabilitacyjnych
  • stół rehabilitacyjny możma zamówić w jednej z trzech proponowanych wysokościach 55cm, 65 cm, 75 cm
  • osprzęt do ćwiczeń samowspomaganych oraz podwieszeń pacjenta
Wpisz Captchę
4613,00 zł
Ilość:
Zapytaj o produkt